Fotografia artystyczna i reklamowa

Fotografia artystycznaWiele osób uważa, że zdjęcia mają długą historię, od czarno-białych aż po kolorowe. Tak naprawdę historia fotografii sięga początków XIX wieku, a na jej upowszechnienie złożyło się wiele wcześniejszych wynalazków.

Do odkrycia fotografii przyczyniło się między innymi odkrycie chlorku srebra, opisanie mechanizmu działania przysłony czy opisanie tego, jak światło przyciemnia kilka chemikaliów, co poskutkowało odkryciem efektu fotochemicznego.

W wieku XX fotografia rozwijała się bardzo szybko, ale była usługa głównie komercyjną. Następnie stale udoskonalano wykonywane zdjęcia, celem było uniknięcie blednięcia koloru. Rozwijała się fotografia analogowa, pojawiali się pierwsi artyści z zakresu fotografii, którzy chętnie organizowali wystawy swoich prac.

Obecnie popularna jest fotografia cyfrowa, która zapisuje w ten sposób obraz w pamięci aparatu. Później można go przegrać bezpośrednio na dysk komputera i obrobić, czyli zredukować efekt czerwonych oczu, poprawić kolor, ostrość, dokonać retuszu.

Rodzaje fotografii

Wyróżnia się różne rodzaje fotografii, w zależności od przedmiotu czy obiektu fotografowania, użytego sprzętu czy też przeprowadzenia całego procesu robienia zdjęć.

Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna obejmuje robienie zdjęć różnego typu, ale z jednym założeniem: ma powstać dzieło sztuki. Tak jest ze wszystkim zdjęciami trafiającymi na wystawy.

Fotografia użytkowa

Drugi główny dział fotografii to fotografia użytkowa. Obejmuje ona fotografię reklamową, dokumentalną, filmową i wiele innych rodzajów.

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa czy komercyjna to zdjęcia wykonywane do kalendarzy, zeszytów, albumów.

Poza tym można robić również zdjęcia wystawom, potrawom w restauracji do karty dań czy ubraniom: do katalogów mody. Ciekawym rodzajem fotografii jest również fotografia filmowa i dokumentalna. Obejmuje ona kręcenie filmów, robienie reportaży czy ciekawych relacji na żywo.

Nie można również zapomnieć o podziale fotografii ze względu na rodzaj aparatu i sposób robienia zdjęć. W tym wypadku wyróżnia się fotografię analogową, starszą i cyfrową, młodszą, która jest popularna obecnie.

Wykonywanie zdjęć towarów wymaga nie lada wyczucia. Produkt po pierwsze powinien wyglądać bardzo naturalnie i korzystnie, ale po drugie: nie może zbyt odbiegać od stanu faktycznego.

Nie możemy na przykład zrobić zdjęcia nowej sukience a później klientowi wysłać starej, kilka razu noszonej, z widoczna plamką i rozdarciem, których nie widać na fotografii w serwisie aukcyjnym. Wielu fotografów robi też zdjęcia wystawowe do różnych katalogów. Podobnie jest zresztą z fotografią reklamową. Zdjęcia produktów są potrzebne do umieszczenia na stronie internetowej czy w katalogu ofertowym. Często fotografie takie obejmują robienie zdjęć wnętrzom. Tak jest na przykład w hotelach czy restauracjach. Klient chce wiedzieć, jak wygląda obiekt, gdzie zamawia noclegi czy stolik na romantyczną kolację.

Fotografia reklamowa może również obejmować robienie zdjęć na różnego typu imprezach firmowych, bankietach. Takie fotografie również umieszcza się w katalogach firmowych czy na stronach internetowych.

 
Etykiety na nalewki
Etykiety na nalewkiLudzie lubią spożywać alkohol w uroczystych i świątecznych momentach. Są alkohole, które mają większe wzięcie, inne mają trochę
Nietypowe sesje ślubne
Sesja ślubnaWykonywanie zdjęć na ślubie nadal jest popularne i bardzo modne. Młodzi nie ograniczają się tylko do zlecenia zdjęć na uroczystości czy w trakcie

Info

Tab1

Reklama i Grafika BLUEART

Etykiety na przyprawy

W kuchni używa się przeróżnych produktów spożywczych. To ważne by podczas gotowania, mieć wszystkie...

Laser czy atrament?

Jeszcze kilka lat temu podczas zakupu drukarki nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o technikę ...

Etykiety na miód

Każdy producent miodu, musi się postarać o dostarczenie swoim klientom, towaru najwyższej jakości i...

Gadżety reklamowe jako gratisy

Kto nie kocha gratisów? Prawdopodobnie każdy z nas działając pod wpływem czysto ludzkich (a więc n...

Internetowy katalog stron firmowych

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie przeszukują sieć w celu kupienia czegoś lub zamówienia...

 TOP ↑   Copyright © 2011-2016 BLUE ART