Grzejniki Roca

Marka Roca kojarzona jest u nas głównie z ceramiką sanitarną i wyposażeniem łazienek. Tymczasem hiszpańska firma Roca zaczynała od produkcji grzejników żeliwnych.

Firma istnieje od początku dwudziestego wieku, z czasem rozrosła się do rozmiarów potężnego koncernu, część produkcji dedykowana jest technice grzewczej i rozwiązaniom z zakresu tradycyjnego i alternatywnego ogrzewania (w tym również grzejnikom) część z kolei skupia się na wyposażeniu łazienek.

Roca, czyli Baxi Calefaccion z siedzibą w Barcelonie produkuje: kotły grzewcze jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne, kotły gazowe, olejowe i na paliwa stałe (kotły na węgiel). Kotły te dostępne są również w Polsce. Polskie przedstawicielstwo Roca mieści się w Katowicach, grzejniki aluminiowe (członowe), grzejniki stalowe członowe i grzejniki żeliwne, w tym wiele modeli dekoracyjnych dostępnych również na rynku polskim, oprócz standardowych metali w grzejnikach Roca stosowane są też stopy aluminium, miedzi i krzemu, na rynek hiszpański i inne rynki europejskie Roca dostarcza rozwiązań z zakresu ogrzewania alternatywnego.

Jednym z najciekawszych wzorów grzejników w wydaniu Roca są grzejniki ozdobne Epoca - grzejnik żeliwny, bardzo dekoracyjny odlew z arabeskami (ornamenty) na poszczególnych członach. Co więcej, w grzejniku zastosowano ciekawe rozwiązanie ułatwiające montaż - grzejnik ma stylizowane nóżki, dzięki czemu nie ma problemu z zawieszaniem go na ścianie. Grzejnik po prostu może pod nią stanąć. Roca kojarzona jest w naszym kraju z luksusem, ale większość produktów firmy jest dosyć przystępna cenowo, nie tracąc przy tym wcale na jakości.