Kuchnia nowoczesna, czyli ciekawe pomysły na projekt kuchni

Kuchnia nowoczesnaKuchnia nowoczesna, czyli ciekawe pomysły na projekt kuchni.

Co zrobić, aby kuchnia prezentowała się estetycznie i jednocześnie była funkcjonalna? Nierzadko trudno jest połączyć obie te cechy, które w tym pomieszczeniu są ewidentnie niezbędne. Warto więc sięgać po nowoczesne rozwiązania, pozwalające nam na zaaranżowanie eleganckiego pomieszczenia, które będzie wygodne w użytkowaniu dla domowników.

Jakie są kuchnie nowoczesne?

Z pewnością kuchnie nowoczesne są eleganckie i bardzo estetyczne. Prezentują się szykownie, bez względu na to, czy w tym stylu urządzone jest całe pomieszczenie, czy jedynie aneks, otwarty na jadalnię bądź salon. W kuchni nowoczesnej materiałem dominującym jest metal, w przeciwieństwie do projektów klasycznych, gdzie króluje drewno. Nie znaczy to jednak, że kuchnia nowoczesna będzie zimna i nieprzystępna. Można oczywiście zdecydować się na meble drewniane, które będą jednocześnie nowoczesne. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku meble z ciemnego drewna. W połączeniu z elementami metalowymi czy jasnymi ścianami prezentują się doskonale.

Meble z naturalnego drewna

W nowoczesnej kuchni można postawić również na meble z naturalnego drewna. Z szarością metalu tworzą bardzo estetyczny duet, znakomicie wpisujący się w gusta współczesnych odbiorców.

Meble białe

Kolejnym pomysłem są meble białe. Nowoczesna kuchnia cala w bieli? To wspaniały pomysł na współczesne podejście do stylu skandynawskiego. Kuchnia taka urządzona jest w nurcie minimalistycznym i prezentuje się niezwykle elegancko. Kontynuując tematykę kolorystyki: projekty nowoczesne mogą być utrzymane zarówno w ciepłych, jak i zimnych kolorach. Kolory ciepłe obejmują beże, odcienie brązu, czerwienie lub ciepłe tonacje zieleni. Z kolei barwy zimne to wszystkie odcienie niebieskiego, szarości oraz fiolet.

A jak wybrać płytki do nowoczesnej kuchni?

Wybierajmy modele płytek duże, gładkie, o jednorodnej fakturze. Mogę być to kafelki zarówno błyszczące, jak i matowe. W kuchniach nowoczesnych nie brakuje również innowacyjnych rozwiązań, zwiększających zarówno funkcjonalność, jak i podnoszących walory estetyczne pomieszczenia. Ciekawie prezentują się wszelkiego typu podświetlenia, czy to szafek czy blatów, wyspy na środku pomieszczenia, sprzęty kuchenne wbudowane w bryłę szafek lub fototapety.

Funkcjonalne dekoracje w nowoczesnej kuchni

Warto zastanowić się również nad dekorowaniem kuchni w sposób funkcjonalny, czyli wykorzystywaniem do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku. Nietrudno bowiem znaleźć dekoracyjne zestawy solniczki i pieprzniczki, ozdobne pudełka na przyprawy czy ciekawe deski do krojenia lub stojaki na noże. W nowoczesnych kuchniach doskonale prezentują się również dekory w formie koloru, a mianowicie wprowadzenie do pomieszczenia mocniejszej barwy kontrastowej, występującej tylko na dodatkach. Wspaniale prezentują się kolory intensywne, w czym soczysta zieleń, czerwień, fiolet czy nasycone odcienie niebieskiego. Istnieje wiele stylów, do jakich możemy się odwoływać, urządzając nowoczesną kuchnię. Standardem jest minimalizm, czyli styl ubogi w dodatki, którego naczelną zasadą jest maksymalna funkcjonalność pomieszczenia. Ciekawie prezentują się również kuchnie futurystyczne, sprawiające wrażenie kosmicznych, dziwnych, ale w tej inności jest metoda. Kuchnie awangardowe przewidują bowiem przerost formy nad treścią, takie projekty kuchni mają zaskakiwać, ale jednocześnie intrygować. Przybywa więc zwolenników kuchni nowoczesnych, będących doskonałym połączeniem estetyki oraz funkcjonalności.