Kuchnia prowansalska

Kuchnia prowansalskaDziś bardzo modne są również stylizacje w kuchni. Na topie jest kuchnia prowansalska. Przywodzi ona na myśl tą mityczną krainę, pachnąca ziołami, przepełnioną pięknym, południowym słońcem.

Aby wprowadzić do swojej kuchni nieco tej atmosfery przydadzą nam się jasne, nieco rozmyte kolory: beże, jasna zieleń, ale również granat, ciemny baraż czy czerń.

W kuchni urządzonej w stylu prowansalskim powinny dominować zarówno naturalne kolory jak i materiały. Idealnie sprawdzi się drewno, granity jak i marmury w ciepłych delikatnych kolorach. Nie możemy zapomnieć oczywiście o dodatkach.

To rekwizyty i bibeloty tworzą często ten niepowtarzalny klimat kuchni w stylu prowansalskim. Przyda się wszystko to, co kojarzy się w zielenią. Wspaniale będą wyglądać donice z bujnymi roślinami czy tace ze świeżymi owocami. To symbole słonecznej Prowansji.

Bardzo dobrym pomysłem jest również skorzystanie z przepisów na dania kuchni prowansalskiej. Dieta śródziemnomorska uchodzi za jedną z najzdrowszych na świecie.