Laser czy atrament?

DrukarkiJeszcze kilka lat temu podczas zakupu drukarki nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o technikę wydruku. Koszt zakupu jak i eksploatacji drukarki laserowej w użytku domowym był kompletnie nieopłacalny, ponieważ trzeba by było drukować niesamowicie często by drukarka się zwróciła.

Aktualnie jednak ceny zarówno drukarek jak i samych tonerów laserowych są dużo niższe, co sprawia, że laserowy wydruk w domu stał się opłacalny.

Podczas wyboru drukarki ważne jest, by już na samym początku określić, co będziemy najczęściej drukować oraz jak często będziemy to robić. W przypadku gdy zamierzamy drukować tekst kolorowy oraz obrazki niezbędna jest drukarka atramentowa, ponieważ zakup kolorowej drukarki laserowej dalej jest mało opłacalny. Drukarki atramentowe są idealnym rozwiązaniem również wtedy, gdy nie planujemy zbyt dużej ilości wydruków, ponieważ posiadają one niewielkie pojemniki z tuszami wystarczające na dużo krócej niż toner do drukarki laserowej. Pamiętać trzeba, że w przypadku drukarek atramentowych przy rzadkim drukowaniu należy ją od czasu do czasu przeczyścić, bądź wydrukować stronę testową, ponieważ tusz uwielbia zasychać w cieniutkich dyszach.

Osoby, które chcą drukować dużo i często w kolorze czarnym powinny się zdecydować na drukarkę laserową. Aktualnie tonery do tych drukarek posiadają całe mnóstwo zamienników w niskich cenach, przez co nawet samodzielne uzupełnianie proszku w tonerze staje się kompletnie nieopłacalne. Zaletą drukarek laserowych jest bardzo wysoka prędkość wydruku przy niskim koszcie jednostkowym wydrukowanej strony. Do wad zaliczyć można niestety jakość wydruku obrazów, ponieważ podczas wydruku czarno-białego szczegóły są słabo widoczne. Ostatnim czynnikiem, który należy brać pod uwagę jest koszt eksploatacji. Sprawdzać to należy w momencie gdy wybierze się już metodę wydruku i dobrać producenta oraz model, które posiadają dobrej jakości zamienniki tuszy bądź tonerów, ponieważ niejednokrotnie to zamienniki gwarantują wyższą jakość wydruku przy niższej cenie niż w przypadku zasobników oryginalnych.

 
Etykiety na nalewki
Etykiety na nalewkiLudzie lubią spożywać alkohol w uroczystych i świątecznych momentach. Są alkohole, które mają większe wzięcie, inne mają trochę
Nietypowe sesje ślubne
Sesja ślubnaWykonywanie zdjęć na ślubie nadal jest popularne i bardzo modne. Młodzi nie ograniczają się tylko do zlecenia zdjęć na uroczystości czy w trakcie

Info

Tab1

Reklama i Grafika BLUEART

Etykiety na przyprawy

W kuchni używa się przeróżnych produktów spożywczych. To ważne by podczas gotowania, mieć wszystkie...

Laser czy atrament?

Jeszcze kilka lat temu podczas zakupu drukarki nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o technikę ...

Etykiety na miód

Każdy producent miodu, musi się postarać o dostarczenie swoim klientom, towaru najwyższej jakości i...

Gadżety reklamowe jako gratisy

Kto nie kocha gratisów? Prawdopodobnie każdy z nas działając pod wpływem czysto ludzkich (a więc n...

Internetowy katalog stron firmowych

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie przeszukują sieć w celu kupienia czegoś lub zamówienia...

 TOP ↑   Copyright © 2011-2016 BLUE ART