Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste. Obecnie na rynku mamy tyle różnych opcji do wyboru, że trudno szybko zdecydować się na coś konkretnego.

Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy kupimy gotowe zestawy czy jednak zamówimy meble na wymiar? Ma to również duże znaczenie, jeśli pomieszczenia są niestandardowe i nieustawne.

Wtedy często trudno do nich dopasować gotowy komplet mebli ze sklepu. Jeśli już postanowimy coś w tej sprawie, warto zastanowić się, jaki styl mebli będzie nam odpowiadał: klasyczny, nowoczesny minimalistyczny, eklektyczny, szykowny glamour, awangardowy czy może ekologiczny, łączący w sobie tylko naturalne materiały: drewno, bambus, wiklinę.

Meble, jakie wybieramy do swojego domu lub mieszkania powinny łączyć w sobie praktycyzm, funkcjonalność oraz estetykę i wyczucie smaku. W wielu stylach nietrudno otrzeć się o granicę kiczu. Musimy być na to wyczuleni i jeśli mamy jakieś wątpliwości: poradzić się specjalisty z zakresu wystroju wnętrz.

Pomysłów na urządzenie przedpokoju jest wiele.

To pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale poza tym przedpokój jest przecież wizytówką naszego mieszkania, więc powinien być również modnie i estetycznie wyposażony.

Przedpokój jest często dość wąski, ale jest kilka sposobów na jego optyczne poszerzenie. Idealnie sprawdzą się tapety w pionowe, ciemniejsze pasy, duże lustra na ścianach czy położenie płytek w poprzek.

W przedpokoju powinno znajdować się przynajmniej jedno sporych rozmiarów lustro, które pokazuje całą sylwetkę.

Wielu domowników przed wyjściem z domu chce zobaczyć swoją sylwetkę w całości. Lustro w korytarzu powinno to umożliwiać. Poza tym w przedpokoju znajdować się powinno miejsce na ubrania. Konieczna jest szafa oraz wieszaki na okrycia wierzchnie domowników oraz gości. Musi być tam również szafka na buty oraz miejsce do zmieniania obuwia. W przedpokoju ważne są również dodatki, na przykład kwiaty doniczkowe, ciekawe obrazy, drobne bibeloty i inne ładne przedmioty.