Meble kuchenne drewniane

Meble kuchenne drewnianeObecnie prawdziwy renesans przeżywają meble drewniane kuchenne - jednak różnią się one w znacznym stopniu od tych, które pamiętamy sprzed lat.

Tradycyjna zabudowa kuchenna polegająca na ciągu szafek połączonych roboczym blatem, której każdy centymetr wolnej przestrzeni był zabudowany została zastąpiona przez meble minimalistyczne. Ozdobne frezowane fronty drewnianych szafek kuchennych ustąpiły miejsca prostej, przejrzystej formie, fikuśne uchwyty będące ozdobą każdej klasycznej kuchni również odeszły do lamusa.

Jak zatem wygląda nowoczesna drewniana kuchnia?

  • Nowoczesna zabudowa z drewna przejęła cechy charakterystyczne minimalizmu co oznacza, że drewniane modne kuchnie modne mają kształt brył geometrycznych, które są cechą charakterystyczną tego nurtu.
  • Prosta i przejrzysta forma to przede wszystkim fronty szafek kuchennych, które zostały pozbawione ozdobnych wyszukanych frezów i uchwytów.
  • Zarówno dolne jak i górne szafki kuchenne zgodnie z zasadami minimalizmu są podwieszane, w przypadku dolnych możemy ustawić je na prostych nogach, jednak bez cokołu.
  • Wyspa w kuchni bardzo często występująca w drewnianych zabudowach kuchni również w niczym nie przypomina tych, które podkreślały klasyczny charakter mebli. Współczesne wyspy tworzą bryły geometryczne o perfekcyjnym aczkolwiek surowym wyglądzie, przywołują chłód loftowej zabudowy, która choć bardzo praktyczna ogranicza się jedynie do niezbędnych sprzętów.
  • Materiał to oczywiście różne gatunki drewna, najbardziej pożądane są drzewa liściaste i egzotyczne, z mocno zarysowanym słojami, które tworzą w kuchni wyjątkowy klimat.

Meble kuchenne nowoczesne również te wykonane z drewna charakteryzuje dbałość o każdy szczegół i perfekcjonizm wykonania. Pozbawione jakichkolwiek ozdób dzięki starannemu wykonaniu stanowią ozdobę samą w sobie.

  • Meble na zamówienie
  • Fronty kuchenne

Funkcjonalność jest jedynym elementem współczesnych mebli drewnianych, która pozostała bez zmian, ponieważ projekty modnych kuchni z drewna choć utrzymanych w minimalistycznym stylu uwzględniają wszystkie funkcje jakie powinna spełniać kuchnia. W nowoczesnych zabudowach znajdują się więc wszystkie niezbędne sprzęty AGD jednak zabudowane w taki sposób, by nie zakłócały prostej formy.

Przeciwnicy minimalistycznego stylu w aranżacji wnętrz zarzucają nowoczesnym drewnianym meblom, że w niczym nie przypominają ciepłych i pięknych szafek kuchennych, które wszyscy kochali za przytulny klimat tworzony przez nie w pomieszczeniu. Zwolennicy natomiast uważają, że zamiłowanie do minimalizmu nie powinno ich pozbawiać możliwości posiadania mebli z trwałego i bardzo uniwersalnego materiału jakim drewno.