Nowoczesna zabudowa kuchni

Nowoczesna kuchniaNowoczesna zabudowa kuchni

Nasza firma od kilkunastu lat tworzy wyjątkowe zabudowy przestrzeni kuchennych, w ostatnim czasie specjalizujemy się w projektach nowoczesnych aranżacji, które charakteryzuje prosta forma, minimalizm i perfekcja wykonania. Specyfika nowoczesnych mebli kuchennych polega na maksymalnym wykorzystaniu niewielkiej powierzchni przeznaczonej na zabudowę meblową.

Mimo, iż minimalizm będący wiodącym trendem w ostatnich latach zrewolucjonizował dotychczasowe podejście do mebli kuchennych odrzucając ciąg szafek po obu stronach pomieszczenia i obudowanej kuchni niemalże pod sufit, w której każdy wolny centymetr był wykorzystywany na szafki i półki, my znaleźliśmy sposób na stworzenie funkcjonalnej i bardzo pojemnej zabudowy kuchennej w stylu minimalistycznym.

Projekt nowoczesnej zabudowy kuchni

Projekt nowoczesnej zabudowy kuchennej obejmuje stworzenie kilku, a czasem kilkunastu szafek charakteryzujących się prostą formą, bardziej przypominających ozdobne bryły geometryczne rozwieszone na różnej wysokości i futurystycznej niewielkiej wyspy kuchennej, w której montujemy płytę do gotowania, a po przeciwległej stronie w niewielkim blacie roboczym umieszczamy zlewozmywak. Jak na tak niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie sprzęty AGD i produkty żywnościowe. Z pomocą przychodzi bardzo modna w ostatnim czasie szafa kuchenna, którą można tak zaprojektować by wpisywała się w całość aranżacji, nie rzucała się w oczy i nie zakłócała minimalistycznego charakteru zabudowy.

Ergonomia w nowoczesnej kuchni

Ergonomia w nowoczesnej kuchni jest bardzo ważna, dlatego nasi eksperci od projektowania szafek kuchennych dokładają wszelkich starań by wyposażyć meble w nowoczesne rozwiązania systemowe typu: wkłady do szuflad, kosze cargo, karuzele, nerki, a w przypadku szafek wiszących windy. Dzięki czemu wnętrze każdej szafki kuchennej jest bardzo dobrze zorganizowane, a praca w kuchni przyjemna.

Nowoczesne meble kuchenne wykonujemy najczęściej z płyty mdf foliowanej, lakierowanej lub hartowanego szkła lacobel ( fronty kuchenne szklane ). Nie tylko materiały, z których wykonujemy nasze zabudowy uległy zmianie. Moda na minimalizm sprawiła, że pokochaliśmy żywe, soczyste barwy, pomarańczowe, zielone, czy amarantowe fronty kuchenne już nikogo nie dziwią, a raczej budzą szczery zachwyt. Dotychczasowe stonowane barwy, z których powstawały klasyczne zabudowy kuchenne nie sprawdziły się w przypadku minimalizmu, gdyż prosta forma i niewielka zabudowa potrzebowała mocnego akcentu, którym są właśnie barwy. Oczywiście nie proponujemy nikomu wszystkich szafek kuchennych w mocnym, soczystym kolorze, a jedynie dwa, trzy fronty pięknie kontrastujące z barwą bazową najczęściej jest to połączenie głębokiej czerni, lub bieli z wybranym kolorem.

Fronty kuchenne nowoczesne

Fronty szafek kuchennych w stylu minimalistycznym jak już wspomniałam charakteryzuje czysta forma, ich jedyną ozdobą jest połysk i perfekcja wykonania. Wraz z nadejściem mody na minimalizm uchwyty szafek kuchennych ustąpiły miejsca systemowi klik-klak za pomocą którego szafki otwierają się na dotyk, ozdobne frezy czyli uwielbiane i jakże ozdobne żłobione fronty również nie wpisują się w klimat minimalistycznych mebli kuchennych. Jak zatem wprowadzić do projektu indywidualne elementy, dzięki którym będziemy mieć poczucie, że meble zostały stworzone z myślą o nas?

Istnieje możliwość wyboru frontów szafek kuchennych z wybraną grafiką, lub ulubionym zdjęciem, jednak znacznie tańszym rozwiązaniem jest indywidualna aranżacja ściany ponad blatem, na której coraz częściej zamiast tradycyjnych płytek ściennych umieszczamy hartowane szkło lacobel ( fronty kuchenne szklane ), które może mieć dowolną barwę, lub grafikę. Jeśli więc chcemy nieco ocieplić i nadać osobisty charakter zabudowie kuchennej polecamy zamiast gotowej grafiki na ścianę ponad blatem wybór ulubionego zdjęcia, lub kolażu na którym znajdą się ukochane osoby i miejsca.