Rolety antywłamaniowe dobrym zabezpieczeniem przed kradzieżą

Rolety antywłamanioweWiele osób montuje w domu alarmy, które bez problemu są w stanie obejść profesjonalni złodzieje, kraty też się okazały zawodne, szyby antywłamaniowe też nie zdały egzaminu.

Jak zatem bronić swoją własność przed niepożądanymi gośćmi?

Statystyki pokazują, że najczęściej podczas nieobecności właścicieli włamywacze dostają się przez garaż, natomiast w nocy kiedy zapadamy w głęboki sen włamywacze przedostają się do przez okna pustosząc mieszkania i domy w obecności domowników. Większość badanych deklaruje, że w czasie kiedy ich dom został okradziony mieli dodatkowe zabezpieczenia w postaci monitoringu i alarmu. Czy zatem wszystkie systemy zabezpieczające zawiodły, były popsute, czy też może mamy do czynienia z coraz lepiej wyszkolonymi fachowcami w tej niechlubnej dziedzinie?

Smutna prawda jest taka, że tak jak my wszyscy doskonalimy się w swoim fachu podążając za nowościami, tak samo "dokształcają się" złodzieje. Czy istnieje w takim razie sposób na w miarę skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą i odstraszenie włamywaczy. Zgodnie z danymi statycznymi takim straszakiem są rolety antywłamaniowe. Aby sforsować takie zabezpieczenie okien potrzeba dużo więcej czasu niż w przypadku zwykłych okien nawet jeśli są antywłamaniowe, dodatkowo próba zniszczenia tego typu zabezpieczeń powoduje wiele hałasu, a i tak najczęściej kończy się fiaskiem.

Dlatego w domach, które posiadają rolety antywłamaniowe znacznie rzadziej dochodzi do prób kradzieży, ponadto nawet jeśli jakiś śmiałek się pokusi na tą nierówną walkę i tak w przeważającej większości przegrywa, a jedyną stratą poniesioną przez właścicieli jest zniszczona podrapana blacha rolet.

Oferta rolet jest większa z roku na rok. Obecnie oprócz danych technicznych, które są oczywiście bardzo ważne przy wyborze rolety mamy bierzemy pod uwagę różnorodną kolorystykę, którą możemy idealnie dopasować do kształtu i koloru domu.

Typy rolet antywłamaniowych

Wśród rolet antywłamaniowych rozróżniamy kilka podstawowych typów:

  • Rolety naokienne montowane na założone już okna;
  • Rolety podtynkowe, czyli takie, które najlepiej montować w tym samym czasie co okna i przed otynkowaniem domu;
  • Rolety natynkowe, które możemy założyć w dowolnym czasie gdyż nie wymają przeróbek domu;
  • Rolety RKS, o montażu, których najlepiej poinformować architekta zanim rozpocznie projektowanie domu. Ten rodzaj rolet jest zdecydowanie najbardziej antywłamaniowy i niestety najdroższy.