Szkło dekoracyjne hartowane z grafiką - nowoczesna ozdoba wnętrz

Szkło dekoracyjne z grafikąSzkło dekoracyjne - hartowane z grafiką. Pomimo iż szkło lacobel w kuchni jest wciąż bardzo modne, jakiś czas temu na rynku pojawił się kolejny gatunek szkła, który podbił serca wielu dekoratorów wnętrz. Jest to szkło hartowane z grafiką, które coraz częściej wypiera lacobel na ścianie ponad blatem oraz nieśmiało pojawia się również w postaci frontów kuchennych - szkło ozdobne do kuchni, a ściślej szafek kuchennych.

Szkło hartowane z grafiką - cechy charakterystyczne

Cechami charakterystycznymi szkła hartowanego z grafiką jest przede wszystkim wyjątkowa odporność na czynniki zewnętrze i uszkodzenia mechaniczne, w tym także zarysowania. Grafika umieszczona na szkle jest znacznie trwalsza od lakierowanej powierzchni szkła, gdyż nanoszona jest na gorąco techniką uv na spodzie szkła, czyli w części przylegającej do ściany. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż na szkło możemy nanieść dosłownie każdą grafikę, począwszy od tej kupionej w banku zdjęć (np. po wyszukaniu frazy "fotolia do kuchni" i zakupieniu zdjęcia w serwisie), a skończywszy na ulubionym rodzinnym zdjęciu czy też pierwszym rysunku dziecka.

Brzmi to tak banalnie, iż wiele osób zastanawia się jak to jest możliwe. Otóż zanim do pracy przystąpi osoba przyklejająca folię z wybranym zdjęciem powiększonym do odpowiednich rozmiarów wybraną grafikę opracowuje grafik, który powiększa ją i przystosowuje do umieszczenia na ścianie. Stąd też cena za szkło z grafiką jest jest wyższa niż cena lacobel.

Szkło ozdobne z grafiką - inne zastosowania

Kolejną możliwością wykorzystania grafiki za szkłem są fronty meblowe, najczęściej spotykane w kuchniach jako pojedynczy motyw kwiatowy, owocowy lub imitacja kamienia, wody itp. W salonie natomiast szkło z grafiką umożliwia na przykład idealne ukrycie szafy wnękowej, której drzwi bardziej przypominają ozdobny panel, niż front meblowy szafy.