Wnętrza klasyczne

W XXI wieku nadal w urządzaniu wnętrz królują style klasyczne. Są oczywiście nieco odświeżone i unowocześnione, ale czerpią z tradycji i klasyki, które nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru.

Typowy styl tradycyjny odwołuje się do prostoty i natury. Drewniane meble w połączeniu z delikatnymi barwami i kolorami ziemi przywodzą na myśl spokój i odpoczynek. W taki stylu można urządzić praktycznie każde pomieszczenie.

Styl klasyczny sprawi, że kuchnia będzie prawdziwym sercem domu, a przygotowywanie w niej posiłków będzie przyjemnością.

Klasycznymi pomysłami na kuchnię są inspiracje w stylu prowansalskim czy rustykalnym

Klasyczna sypialnia? Nic prostszego: postawmy na jasne kolory, miękkie poduszki i delikatne, zwiewne firanki. Stąd już tylko krok do stylu romantycznego, który w przypadku sypialni sprawdzi się znakomicie. Łazienka urządzona w stylu klasycznym staje się pomieszczeniem przeznaczonym do relaksu. Jeśli jest niewielka, można pokusić się o urządzenie jej w jasnych kolorach, które optycznie ją powiększą.

Style wnętrzarskie klasyczne w kuchni

Ciekawymi inspiracjami są aranżacje w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Postawmy również na lustro w drewnianej ramie: optycznie powiększy niewielką łazienkę. Jeżeli zaś dysponujemy dość przestronnym pomieszczeniem, urządźmy tam domowe SPA w naturalnych kolorach. Przepisem na taką aranżację jest dużo drewna i barwy natury, takie jak brązy, zielenie czy błękity. Dodajmy do tego odrobinę bieli i beżu: pomieszczenie będzie przytulniejsze. Na ścianie sprawdzi się fototapeta, na przykład z motywem jeziora czy lasu.

Klasycznie urządzony salon to znakomita opcja dla osób, które nie lubią eksperymentów i wolą stawiać na sprawdzone rozwiązania. W pokoju dziennym również możemy postawić na ciekawe inspiracje, na przykład zaczerpnięte ze stylu skandynawskiego czy angielskiego, który cechuje się subtelnością i delikatnością. Klasyka to także świetny pomysł na urządzenie biura. Style tradycyjne nie wprowadzają do miejsca pracy zamętu, a wręcz przeciwnie: spokój i ład.