Wnętrza nowoczesne

Nowoczesne wnętrzeNowocześnie urządzone wnętrza prezentują się szykowne i elegancko.

Style nowoczesne

Styl nowoczesny w architekturze wnętrz jest bardzo różnorodny i zasługuje wręcz na miano stylowego eklektyzmu.

Zaaranżowanie wnętrza w stylu nowoczesnym wymaga więc znajomości trendów oraz wyczucia estetycznego, pozwalającego na umiejętne łączenie elementów poszczególnych nurtów.

We wnętrzach nowoczesnych można łączyć style wnętrzarskie z elementami eleganckimi ze stylami minimalistycznymi czy elementami, zainspirowanymi innymi kulturami czy krajami.

Minimalizm we wnętrzach

Bardzo modną odmiana stylu nowoczesnego jest minimalizm. Cechuje się on rezygnacją z dodatków i postawieniem na funkcjonalność formy. Proste linie i zdecydowane kolory to kolejne wyznaczniki tego stylu. Styl minimalistyczny znakomicie prezentuje się w niewielkich wnętrzach: dodaje przestronności i wprowadza porządek. Niewielka ilość detali sprawia, że pomieszczenia wyglądają za zawsze posprzątane. Taki styl świetnie podkreśli indywidualistyczny charakter kuchni, salonu czy sypialni. Sprawdzi się również w łazience, zwłaszcza tej o niewielkim metrażu.

Styl skandynawski wnętrza

Kolejny nurt w stylu nowoczesnym to inspirowanie się innymi krajami i kulturami. Bardzo nowoczesnym i ciekawym stylem jest styl skandynawski wnętrza. Cechuje go przede wszystkim prostota oraz sięganie po jasne, pastelowe kolory. Takie styl ociepla i optycznie powiększa wnętrze. Styl skandynawski oceniany jest przez wiele osób jako surowy, ale podobne recenzje zbiera nurt minimalistyczny, który jednocześnie cieszy się olbrzymią popularnością. Nadchodzi moda na takie surowe, nieco ascetyczne style. Rezygnujemy z dodatków na rzecz maksymalnej funkcjonalności danego miejsca, a jeśli już coś ma dekorować, to musi być jednocześnie użyteczne.

Styl futurystyczny wnętrza

Jeśli marzy się nam we wnętrzu odrobina ekstrawagancji, postawmy na styl futurystyczny wnętrza. Ciekawa forma w połączeniu z intensywnymi, często kontrastowymi kolorami naprawdę robi wrażenie. Style nowoczesne znakomicie pasują zarówno do domów prywatnych jak i do biurowców, gdzie wprowadzają atmosferę porządku i profesjonalizmu.