Wnętrze jasne i eleganckie - optycznie powiększone

Kuchnia klasyczna - jasna, optycznie powiększonaWiele osób posiadających niewielkie mieszkania oraz dość ciasne pomieszczenia biurowe do zagospodarowania, chętnie decyduje się na urządzenie ich w stylu klasycznym tak, aby wydały się optycznie większe.

Stylami klasycznymi, które pozwolą nam na powiększenie optyczne pomieszczenia są: styl romantyczny, styl skandynawski, styl wiejski oraz styl prowansalski. Dwa ostatnie style są wprost stworzone dla niewielkich kuchni.

Kuchnie w stylu wiejskim

Kuchnie wiejskie mogą być urządzone prosto, ale najważniejsze są w nich odpowiednio dobrane dodatki. Dzięki jasnym barwom oraz naturalnym materiałom, takim jak kamień i drewno, pomieszczenie wyda się większe i przestronniejsze, ale nie straci przy tym na przytulności.

Kuchnie w stylu prowansalskim

Z kolei w kuchni prowansalskiej główne skrzypce gra stół. To przy nim toczy się kuchenne życie. Do jasnych kolorów można dodać również nieco barw ziemi, na przykład na dodatkach, sprawią one, że stylizacja będzie bardziej wiarygodna.

Wnętrza w stylu romantycznym

Z kolei wnętrza urządzone w stylu romantycznym, są nie tylko jasne i delikatne, ale również sprawiają wrażenie większych, przestronniejszych. Zazwyczaj romantyczne wnętrza toną w bieli, ale do tego typu aranżacji można wykorzystać również inne kolory pastelowe, takie jak delikatny róż, błękit, wrzos, morelę, kolor łososiowy, jasnozielony czy wszelkie odcienie kremowe i mleczne. Ważne są również dodatki: lustra, ramki ze zdjęciami, obrazki, kwiaty. Taka romantyczna stylizacja jest polecana do łazienek, damskich sypialni, salonów i gabinetów.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Z kolei styl skandynawski cechuje się niewielką ilością dodatków, jasnymi kolorami oraz zostawieniem dużej ilości wolnej przestrzeni.

Style nowoczesne

Nie można jednak zapominać o tym, że style nowoczesne również wspaniale pasują do niewielkich pomieszczeń. Odpowiednio wybrany nurt może sprawić, że mała łazienka czy kuchnia wyda się większa i bardziej przestronna. Idealnymi stylizacjami do małych pomieszczeń są aranżacje w nurcie minimalistycznym oraz industrialnym.

Zazwyczaj bazują one na jasnych kolorach i niewielkiej ilości dodatków, a jeśli już są, to kolorystycznie nawiązują do pomieszczenia, więc nie przytłaczają go.